» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
خانه هوشمند ایرانی، ساخته شد
سه شنبه9خرداد1391
گروهی از محققان مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی با استفاده از نرم افزار گوشیهای هوشمند سیستمی را برای کنترل روشنایی، مصرف بهینه انرژی و کنترل تردد در منزل عرضه و بدین وسیله یک خانه هوشمند تمام عیار را اجرایی کردند.
به گزارش مهر، میلاد ذوقی از محققان این پروژه تحقیقاتی، ساختمانهای هوشمند را سازه هایی معرفی کرد که کنترل و مدیریت آن به صورت اتوماتیک صورت می گیرد و افزود: در این طرح سیستم یکپارچه ای را عرضه کردیم که قادر است کلیه وسایل و ابزار آلاتی که در منزل موجود است را توسط اینترنت و نرم افزارهای گوشیهای همراه و تبلت هوشمند کنترل و مدیریت کند.
وی با اشاره به قابلیتهای این سیستم یکپارچه، اضافه کرد: با استفاده از این نرم افزارها می توان روشناییها، هواسازها، فن کویلها، سیستمهای امنیتی ساختمانها و تاسیسات مکانیکی و برقی سازه ها را مدیریت و کنترل کرد.
ذوقی به بیان جزئیات این طرح پرداخت و خاطر نشان کرد: این سیستم هوشمند شدت روشنایی و طرز روشن شدن لامپها را کنترل می کند به گونه ای که قادر به کنترل هوشمند روشنایی محیطهایی که فردی در آن نیست و همچنین کریدورها و راهروها از طریق موبایل است.
ذوقی کنترل لوزم صوتی و تصویری را از دیگر مزایای این سیستم ذکر کرد و گفت: امروزه در هر خانه ای لوازم صوتی و تصویری متعدد چون رادیو، تلویزیون و پخش کننده های مختلف وجود دارد که هر کدام از این سیستمها کنترل مخصوص به خود را دارند، در سیستم عرضه شده کلیه کنترلها در گوشی یا تبلت هوشمند قرار داده شده است ضمن آنکه کنترل آیفنهای صوتی و تصویری نیز از این طریق امکانپذیر است.
وی همچنین با تاکید بر اینکه با استفاده از این سیستم می توان لوازم الکتریکی مکانیکی داخل آشپزخانه را کنترل کرد، اظهار داشت: در آشپرخانه ها لوازمی چون ماکروویو، اجاق گاز، یخچال و هود وجود دارد که این دستگاهها بخش اعظمی از انرژی را مصرف می کنند. با استفاده از روش ارائه شده می توان در محیط کار به منظور گرم کردن غذا مایکروویو را روشن و یا خاموش کرد. علاوه بر این کنترل روشن و خاموش کردن چای ساز و قهوه جوش و همچنین قطع کردن اتوماتیک گاز و فر به همگام احساس نشتی در این سیستم پیش بینی شده است.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • سامسونگ خانه هوشمند نسل جدیدش را در CES امس ...
 • توپ تزئینی درخت کریسمس قابل کنترل و هوشمن ...
 • کلاه ایمنی موتورسواران مجهز به جی‏پی‏اس ...
 • احتمال عرضه پلت‏فرم «خانه هوشمند» از سوی ...
 • هوشمندترین لامپ جهان ساخته شد
 • کنترل تلفن‏همراه به کمک ناخن هوشمند
 • کنترل گوشی‌هوشمند بدون لمس آن
 • اس‌ام‌اس بازی با لوازم منزل
 • تلویزیون‏های سامسونگ فارسی می‏فهمند
 • دستگاه کنترل سرعت خودرو در ایران ساخته شد
 •